8 Mayıs 2015 Cuma

ÇAMAŞIR YUMUŞATICIMIZI KENDİMİZ YAPABİLİRİZyumuşatıcı ile ilgili görsel sonucu

Şehir sularındaki kireç ve diğer yabancı maddeler makinede yıkanan çamaşırların kuruyunca sertleşmesine neden olur. Bu nedenle pek çok kişi çamaşırlarının yumuşak olması için yumuşatıcı kullanır. Ancak yumuşatıcılar çok miktarda kimyasal içerir. 

Halbuki ekolojik çamaşır yumuşatıcısı olarak kullanılabilen doğal maddeler de var. Doğal çamaşır yumuşatıcısı olarak kullanılabilecek en iyi malzemelerden biri sirkedir. Doğal temizliğin vazgeçilmez malzemesi olan sirke yıkama öncesinde çamaşır makinesinin yumuşatıcı bölmesine konulur. Böylece sirke hem çamaşırların üzerindeki deterjan kalıntılarını yok eder, hem de çamaşırın yumuşacık olmasını sağlar. 

Makineye atılan sirke düşünüldüğü gibi kokmaz. Çamaşır kuruyunca kokusu kaybolur. Ayrıca yaptığınız doğal yumuşatıcıyı lavanta yağı gibi esansiyel yağlarla karıştırıp kokulandırmanız da mümkün... http://www.uzmantv.com/dogal-camasir-yumusaticisi-nasil-yapilir


Digi Security

3 yorum:

 1. merhaba, takipteyim, bana da beklerim
  http://meleginhediyeleri.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkürler Tarzım ve Elemegim...

   Sil
 2. Bende sirkeyi bulasik makinasinda parlatici olarak kullaniyorum bulasiklarin daha parlak olmasini sagliyor :)

  YanıtlaSil

HOSGELDİNİZ :)

Yorumlarınız benim için çok önemlidir. Google hesabı olmayan arkadaşlar yorumlama biçiminden anonimi işaretleyerek isimlerini bırakıp yorum yapabilirler.